marcin•stig•saldat

nowości

Zamieszczam tutaj linki do zdjęć, które nie znajdują swo­je­go  miejs­ca w galerii lub są zbyt dużymi zbio­ra­mi z se­sji. Oprócz lin­ków znajdą się tutaj także inne is­tot­niej­sze in­for­macje o zmia­nach na stro­nie, zarówno w dzia­le fo­to­gra­fia jak i pro­jek­to­wa­nie.

[46] [45] [44] [43] [42] [41] [40] [39] [38] [37] [36] [35] [34] [33] [32] [31] [30] [29] [28] [27] [26] [25] [24] [23] [22] [21] [20] [19] [18] [17] [16] [15] [14] [13] [12] [11] [10] [9] [8] [7] [6] [5] [4] [3] [2] [1]
19.03.2015 I

Album „Odloty hesji 3”

W lutym, pomiędzy widocznymi niżej sesjami fotograficznymi, pra­co­wa­łem nad składem trzeciej już edycji albumu z fotografią lotniczą „Odloty hesji”. Tym razem jest to 220 stron, w dwóch wersjach językowych. Wczoraj odebrałem gotowy nakład 1000 sztuk, więc można już co nieco zaprezentować [click]. Chętnych na zakup, zapraszam ponownie za kilka dni – wtedy ruszy sprzedaż, a ja podam link do sklepu, w którym ten zestaw fantastycznych zdjęć, będzie można kupić.
EDIT: Album można już zamawiać w sklepie internetowym me­ce­na­sa wydania, firmy cyfrowe.pl [click].


06.03.2015 I

Degustacja w Evicie

Wczorajszy wieczór spędziłem na fotografowaniu pracy kucharzy, kelnerów oraz specjalnie zaproszonego szefa kuchni, którzy przy­go­to­wy­wa­li propozycje dań dla właścicieli hotelu Evita w Tleniu, oraz ich gości. Co zrozumiałe – raczący się tymi smakołykami goś­cie nie byli zainteresowani uwiecznianiem ich biasiady na zdję­ciach, tak więc – jak widać, pełne skupienie na daniach i pracy przy nich, ewentualnie ich poniewieraniu sztućcami. :) M.in. dlatego właśnie, wybrane zdjęcia z tego pracowitego wieczoru, za­mieś­ci­łem na jednej z podstron z cyklu… praca. :)


04.03.2015 I

Portretowo

Dzisiaj i wczoraj miałem sesje portretowe. Jako ciekawostka, na podstronie na której zamieściłem widniejące poniżej prevki w więk­szym rozmiarze, znalazło się też kadrowanie jednego zdjęcia, ukazujące detal, jaki rysuje Nikon D800 patrząc przez Sigmę 85 1.4. Biorąc pod uwagę, że zaprezentowany kadr to około 2/3 (albo i mniej) z oryginału – myślę, że nie można wspomnianej Sigmie niczego zarzucić. Zapraszam.


27.02.2015 I

„Szmaragdowe Żyrafy 2014”

Dwie godziny temu wróciłem ze „Szmaragdowych Żyraf” czyli co­rocz­nej imprezy dziękczynnej dla partnerów, działaczy, spon­so­rów i artystów świeckiego OKSiRu. Zapraszam do galerii [click].


26.02.2015 I

PMP Fast Service, po raz trzeci

Dzisiaj pracowałem w znanej mi już firmie – PMP Fast Service. To zakład remontowy, zajmujący się przede wszystkim regeneracją elementów maszyn papierniczych. Kilkanaście wybranych zdjęć umieściłem na podstronie z poprzednimi realizacjami z tej firmy.


25.02.2015 I

„Cricoteka” Kraków, dla InterDoor

Wczoraj przejechałem ponad 1000 km, żeby wykonać to zlecenie. Cykliczna realizacja dla producenta drzwi InterDoor – do­ku­men­tac­ja w sfinalizowanych inwestycjach, w których użyto drzwi tej mar­ki. Tym razem właśnie padło na Kraków i muzeum Ta­de­usza Kan­to­ra – Cricoteka. To nie było to samo co wygodne wnętrza ho­te­lo­we, ale trzeba przyznać, że industrialne wykończenie wnętrz, też po­tra­fi być ciekawe. Niestety musiałem skupić się tylko na drzwiach. Więcej i większe do obejrzenia na pierwszej podstronie z re­ali­za­cja­mi dla InterDoor. Inne (m.in. z hoteli, kliniki chi­rur­gii plas­tycz­nej, uczelni wyższej, apartamentów czy restauracji) obej­rzeć można z kolei na tej podstronie.


18.02.2015 I

Stolter dla WOŚP

Dzisiaj fotografowałem pracę w hali produkcyjnej firmy Stolter, w któ­rej montowane są łóżka i szafki szpitalne, dla Wielkiej Or­kie­stry Świątecznej Pomocy. To część realizacji zamówienia z ostat­niej akcji pod tytułem „WOŚP dla seniora”. Więcej i większe do obej­rze­nia na tej podstronie.


17.02.2015 I

Tekstury

W ubiegły czwartek oraz dzisiaj, realizowałem się wyjątkowo stu­dyj­nie. Dwa dni zdjęciowe spędziłem na wybrzeżu, w firmie Inter­Door, fotografując ponad 50 tekstur paneli laminatów, sto­so­wa­nych do wykańczania drzwi i ich ościeżnic. Firma tworzy nowy ka­ta­log produktów, do którego były potrzebne nowe wzory, za­rów­no w ujęciach całościowych, jak i detalu.Zlecenie na pozór łatwe i banalne, było jednak sporym wyz­wa­niem. Gdyby próbki tekstur miały rozmiar kilka/naście/dziesiąt centymetrów – byłaby to przysłowiowa kaszka z mleczkiem. Tutaj jednak było inaczej, bo ich wymiary były zbliżone do realnych drzwi, czyli ∼1×2 metry. Wynikało to z oczywistego założenia, że potencjalny klient musi widzieć jak dana tekstura rozkłada się na całych drzwiach, tym bardziej kiedy jej wzór nie jest powtarzalny na obszarze kilku/nastu centymetrów. Takie wymiary to oczywista trudność w równomiernym ich oświetleniu. Dopóki są one re­la­tyw­nie jasne i matowe, nie ma z tym większego problemu. Ten pojawia się i potęguje, wraz ze spadkiem jasności i wzrostem re­flek­syj­no­ści, a niestety spora część była wykończona dość gładko, a niektóre wręcz na wysoki połysk, nie mówiąc już o takich, które były po prostu metaliczne (imitacje szczotkowanego aluminium i ty­ta­nu). Każdy człowiek wie, że nasza ocena połyskliwości ma­te­ria­łu, wynika z tego, że widzimy na nim odbłyski światła o róż­nej intensywności. Tych jednak nie mogło być na końcowych zdję­ciach, aby klient firmy w katalogu mógł zobaczyć faktyczny wzór, a do­pie­ro obok niego wersję urealnioną przez grafika i/lub zdjęcie w rzeczywistym otoczeniu gotowej inwestycji.Żeby nie mnożyć zdjęć, ujęcia całościowe musiały być również ba­zą do wykorzystania przy reprodukcji wycinków próbek w skali 1:1. Stąd konieczność użycia wysokorozdzielczego aparatu wraz z obiek­ty­wem, który nie pomniejszy jego zdolności reprodukcji detalu. Jaki był tego wynik – można zobaczyć na montażu poniżej. Najpierw jest ujęcie całościowe a pod nim kilka faz powiększenia. Pamiętając, że to nie drewno a jedynie laminat, myślę że wyszło całkiem dobrze, a klienci mojego klienta otrzymają bardzo wia­ry­god­ną reprodukcję towaru.


14.02.2015 I

Walentynki w Chełmnie

A konkretniej – w „Karczmie Chełmińskiej”, bo na zlecenie ma­na­ge­ra tego lokalu, fotografowałem wieczorny przebieg tego święta w „mieście zakochanych”.


13.02.2015 I

„Evita” – walentynki od kuchni

Piątek 13., to w tym roku zaledwie wigilia Walentynek, ale kto ko­mu zabroni bawić się dzień wcześniej? :) Tak wyglądał walen­tyn­ko­wy, piątkowy wieczór w hotelu Evita w Tleniu, zaczynając od przy­go­to­wań potraw, pracy sztabu obsługi, a kończąc na zabawie za­do­wo­lo­nych gości na „parkiecie”. Zapraszam [click].Korzystając z okazji, wykonałem jeszcze kilka nowych zdjęć wnętrz, uwzględniających zmiany w wystroju hotelu oraz nowe pomieszczenia dla gości.


04.02.2015 I

„Automobil” – Świecie-Przechowo

Dwie godziny temu otworzyłem kolejne zlecenie. Tym razem zdjęcia do materiałów promocyjnych nowej stracji obsługi po­jaz­dów „Automobil” w świeckim Przechowie. Na początek zdjęcia zewnętrzne. Rzecz jasna wolałbym je wykonywać wiosną, bez brejowatego śniegu, etc. Cóż jednak zrobić – klient nasz pan. :) Żeby nie walczyć z szarzyzną, zdecydowałem się na zdjęcia para­nocne. Większe do obejrzenia tutaj.


04.02.2015 I

„Evita” Tleń – once again

Wczorajsze popołudnie spędziłem po raz drugi w tleńskim hotelu „Evita”. Jako, że zachodzą zmiany w wystroju oraz pojawią się no­we pokoje, powstają też nowe zdjęcia. :) Więcej i większe, do­ło­ży­łem pod koniec tej strony. Jeśli nowe zdjęcia nie wyswietlą się automatycznie, sugeruję aby wcisnąć klawisz F5. :)


01.02.2015 I

Sklejarka opakowań kartownowych firmy Schumacher Packaging

W piątek miałem nieco mniej typowe zlecenie od jednego z naj­więk­szych europejskich producentów opakowań z tektury – Schumacher Packaging. Musiałem zmierzyć się z fotografią ~8-9-me­tro­wej, oszklonej maszyny, na dodatek stojącej w hali fa­brycz­nej. Przeznaczenie – broszura reklamowa. Nie pamiętam już, kiedy ostatnio tak długo pracowałem nad trzema zdjęciami. Niemniej – było warto. :) Większe zamieściłem na tej podstronie.


23.01.2015 I

Drzwi InterDoor w Grand Hotel Lubicz w Ustce

Wczoraj pracowałem nad morzem – a konkretnie – w tytułowym Grand Hotelu Lubicz, w Ustce. Fotografowałem tam drzwi marki Interdoor, na potrzeby materiałów reklamowych właściciela marki – InterDrex. Do obejrzenia większej ilości i w nieco większym roz­mia­rze, zapraszam na tę podstronę.


01.01.2015 I

Koncert Sylwestrowy

Fotoreportaż z wczorajszego koncertu sylwestrowego pod hasłem w świecie klasycznej operetki, musicalu oraz mody, który odbył się w świeckim OKSiR. Zapraszam do galerii z tego wydarzenia.


21.12.2014 I

Wstęga Mondi, nr 49

Tydzień temu skończyłem składać, a dzisiaj odebrałem gotowy nakład kolejnej „Wstęgi” – czyli biuletynu zakładowego Mondi Świecie S.A. 40 stron tekstu, inforgrafiki i ponad 30 zdjęć mojego autorstwa. Do wglądu w ten i inne wydania tej publikacji, za­pra­szam tutaj.


02.12.2014 I

Eko-Wisła [3]

Zgodnie z tym, o czym pisałem w newsie niżej, kilka dni temu wys­ła­łem do druku kolejne publikacje zilustrowane moimi zdję­cia­mi, dotyczące nowej, gminnej inwestycji, czyli tytułowego kom­plek­su unieszkodliwiania odpadów „Eko-Wisła” w Sulnówku koło Świecia. Jest to 24-stronicowa, pamiątkowa broszura o charakterze albumowym, okraszona zdjęciami z budowy i pierwszych dni pracy.

Do kompletu (z racji, że oficjalne otwarcie nastąpi na początku przyszłego roku) zaprojektowałem i złożyłem także 12-planszowy kalendarz.


25.11.2014 I

Eko-Wisła [2]

Właśnie skończyłem ostatni etap zdjęć (w sumie 7 realizacji) z bu­do­wy kompleksu unieszkodliwiania odpadów Eko-Wisła w Sul­nów­ku koło Świecia. Dołożyłem kilkadziesiąt wybranych zdjęć na tej stronie. Jest to już kompletny materiał, który posłuży do re­ali­za­cji kolejnych zleceń, tj. bogato ilustrowanej, kil­ku­dzie­się­cio­stro­ni­co­wej broszury informacyjnej, oraz kalendarza planszowego. Lada dzień zabieram się za pracę nad tymi wydawnictwami.


09.11.2014 I

„Evita” Tleń

Aż do wczorajszego zlecenia, nie spodziewałem się, że w Tleniu jest takie ciekawe miejsce. Jeśli jesteście przyszłą parą młodą, szukającą w okolicy Świecia ładnego, przestronnego, jasnego i czys­te­go lokalu na wesele, to szczerze polecam „Evitę”. Zdjęcia z te­go hotelu, obejrzeć można na tej stronie.


[46] [45] [44] [43] [42] [41] [40] [39] [38] [37] [36] [35] [34] [33] [32] [31] [30] [29] [28] [27] [26] [25] [24] [23] [22] [21] [20] [19] [18] [17] [16] [15] [14] [13] [12] [11] [10] [9] [8] [7] [6] [5] [4] [3] [2] [1]
Copyright © 1996-2015 Marcin Saldat. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie treści (w całości lub fragmentach) – prawnie zabronione!